O nás

01

O CŠJ Litoměřice

Centrální školní jídelna Litoměřice je příspěvková organizace zřízená městem Litoměřice za účelem zajištění stravování pro žáky a studenty města Litoměřic v níž mají strávníci možnost využívat bezobjednávkový systém. V současné době patří do naší organizace jídelny ve Svojsíkově ulici, U stadionu, Ladova ul., Havlíčkova ul. a dále výdejny Na Valech a Máchovy schody. Celková kapacita všech provozů činí ca. 3000 obědů denně, které pro Vás připravuje tým zhruba 70 zaměstnanců. Centrální školní jídelna ve Svojsíkově ulici je v provozu od roku 1987 a zřizovací listinou z roku 1992 působí jako samosprávný právní subjekt. Ostatní provozy byly začleněny v roce 1995.

02

Co děláme?

Denně připravujeme 1 druh polévky, 3 druhy hlavního jídla, výběr zeleninových salátů z chlazeného bufetu a další doplňky. Kromě školního stravování zajišťujeme závodní stravování, stravování pro veřejnost a nabídku cateringu.

Naše organizace poskytuje svým zaměstnancům vzdělávací semináře v oblastech moderních trendů vaření a zdravé výživy a také školení zaměstnanců pro oblast hygienických norem a používání moderních výrobních technologií.  Vzdělávání našich zaměstnanců považujeme za velmi důležitý krok ke spokojenému strávníkovi.  

03

Jak to děláme?

Řídíme se metodikou pro výpočet spotřebního koše potravin ve školních jídelnách, zaměstnáváme vlastní nutriční terapeutku, která kontroluje jídelní lístky. Toto nám umožňuje poskytovat strávníkům dostatečnou výživu podle zdravotnických doporučení. Naším cílem je kvalitní pokrm vyrobený z kvalitních surovin a eliminace produktů, které spadají do kategorie polotovarů a různorodých dochucovadel.

Věříme, že tato opatření vedou ke zkvalitnění školního stravování a spokojenosti strávníků…